Κάλαντα και μελωδικές ευχές από την ορχήστρα και τη χορωδία του σχολείου μας

Κάλαντα και μελωδικές ευχές από την ορχήστρα και τη χορωδία του σχολείου μας σήμερα γέμισαν τη μέρα με χαρούμενες νότες λίγο πριν τις γιορτές ,υπό την ακούραστη καθοδήγηση της μουσικού μας κ. Θάλειας Βαγγέλη. Πρώτα στο χώρο του σχολείου για τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς , στη συνέχεια στο Γηροκομείο και στα γραφεία της Ιεράς Μητρόπολης όπου τα ‘έψαλλαν για το Σεβασμιότατο ”  . “Τα έψαλλαν ‘ όμως και στο Δήμαρχο , κ, Γεωργάκο και τον Πρόεδρο του Δημοτικού Συμβουλίου , κ. Αργυρό στον πεζόδρομο της αγοράς Χριστούγεννα όμως χωρίς την προσφορά αγάπης και ανθρωπιάς δεν έχουν νόημα. Τρόφιμα συνελέχθησαν , προσφορά των γονέων των μαθητών μας και δόθηκαν από το Σύλλογο Γονέων σε οικογένειες και ανθρώπους που τα έχουν ανάγκη. Ευχαριστούμε όλους τους γονείς που αναταποκρίθηκαν στο κάλεσμα , στο Σύλλογο  γονέων για την πρωτοβουλία , στην πρόεδρο μας κ. Ροζέτα Τσιτσώνη και σε όλες τις υπόλοιπες κυρίες του Δ.Σ. ,  στους μαθητές που συμμετείχαν στις σημερινές εκδηλώσεις και ευχόμαστε σε όλους ‘ Χριστούγεννα καλά και ο χρόνος που θα έρθει ας φέρει μόνο χαρά !!!