Χριστουγεννιάτικη απονομή βραβείων  e=Twinning 2016

Βραβεία eTwinningΧριστουγεννιάτικη απονομή βραβείων

Το 4ο Γυμνάσιο Πρέβεζας αποχαιρέτισε το έτος 2016 με μουσικά ακούσματα, κάλαντα και ευχές από όλη την Ευρώπη κατά τη χριστουγεννιάτικη γιορτή στις 23-12-2016 στο χώρο του σχολείου . Επίσης επιβράβευσε τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς που συμμετείχαν σε εκπαιδευτικές δράσεις και συνεργατικά προγράμματα με άλλα Ευρωπαϊκά σχολεία στο πλαίσιο του προγράμματος eTwinning . Τιμητικά διπλώματα και βεβαιώσεις συμμετοχής απονεμήθηκαν σε όλους τους συμμετέχοντες και όλοι μοιράστηκαν ευχές και ζεστά χαμόγελα ως επίλογο του έτους .Απονεμήθηκαν ετικέτες ποιότητας σε μαθητές και εκπαιδευτικούς από τους παριστάμενους καλεσμένους : Σεβασμιότατο Μητροπολίτη Νικοπόλεως κ. κ. Χρυσόστομο , Διευθυντή Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Πρέβεζας κ. Καμπουράκη και τον υπεύθυνο Σχολικών δραστηριοτήτων της ΔΔΕ Πρέβεζας , κ. Ντάκουλα για τα εξής έργα :

1)Εθνική Ετικέτα ποιότητας για το έργο : Blue jeans Recycle

Συμμετέχοντες μαθητές της Β τάξης του σχολικού έτους 2015- 2016

Εκπαιδευτικοί :   Κακοσίμου Χριστίνα- Στάθη Αικατερίνη-   Ζαντραβέλη Βαρβάρα

2)Εθνική  και Ευρωπαϊκή Ετικέτα ποιότητας για το έργο: Shared Treasures : Let’s adopt an ancient theatre

Συμμετείχαν οι μαθητές του τμήματος Γ3 σχολικού έτους 2016 – 2017.

Εκπαιδευτικοί : Ζαντραβέλη Βαρβάρα- Γουβιά Δήμητρα.