Ημέρα παρουσίασης όλων των δράσεων και των Προγραμμάτων που εκπονήθηκαν το τρέχον σχολικό έτος , 2022-23(26η  Μαΐου 2023 )

4ο Γυμνάσιο Πρέβεζας , 26η  Μαΐου 2023 , ημέρα παρουσίασης όλων των δράσεων και των Προγραμμάτων που εκπονήθηκαν το τρέχον σχολικό έτος , 2022-23 ! Περιβάλλον , πολιτισμός,Ευρωπαϊκές συνεργασίες , συμμετοχές σε διαγωνισμούς και διακρίσεις  για τους μαθητές και των τριών τάξεων Α’, Β’ και Γ’! Α’ Τάξη , ‘ Το εφημεριδάκι μας ” με συντονίστρια την συνάδερφο της Πληροφορικής , κ. Καλλιόπη Αργυρού , Β΄τάξη , Περιβαλλοντικό Πρόγραμμα ‘ ‘Έξυπνες πόλεις ‘ με συντονίστρια τη Βιολόγο μας την κ. Πούλια , Πολιτιστικό Πρόγραμμα ‘ Τα μνημεία μας ‘ με συντονίστρια την κ. Ευαγγέλου , ‘Μονοπάτια της Πίνδου και Ορεινή Διαβίωση με συντονιστή το Γυμναστή μας τον κ. Στρογγυλό Γ΄’ τάξη , πολιτιστικά  Προγράμματα ‘  Παιδί, πόλη , μνημείο ‘ και ΄Μονοπάτια στις μνήμες της πόλης ‘ , Etwinning Project : ‘Great Movies , short Stories ” με συντονίστρια την κ. Ζαντραβέλη , Πρόγραμμα Χαρακτικής ‘Στα ίχνη του Ορφανού’ με συντονίστρια την συνάδερφο των εικαστικών κ. Χριστίνα Κακοσίμου , συμμετοχή και διακρίσεις για μαθητές στο Ευρωπαϊκό Διαγωνισμό  Μετάφρασης , δράσεις στο πλαίσιο των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων με υπεύθυνη εκπαιδευτικό την κ. Στάθη. Στιγμές θαυμασμού και επιδοκιμασίας από μαθητές , εκπαιδευτικούς και γονείς που παρευρέθηκαν αλλά και στιγμές συγκίνησης , γιατί αποχαιρετίσαμε τα Τριτάκια μας , τα αγαπημένα, που ήταν οι ήρωες της ΄πανδημίας΄και παρά  τις δυσκολίες έκαναν μικρά θαύματα δημιουργίας  με την ένθερμη συμμετοχή τους στα δρώμενα του σχολείου. Δύσκολες στιγμές του αποχωρισμού μετά και τα όμορφα βίντεο με τις στιγμές που μοιραστήκαμε όλα αυτά τα 3 χρόνια , αλλά και με τις ολόθερμες ευχές μας να τα ακολουθούν στην επόμενη βαθμίδα , το Λύκειο , τώρα που ανοίγουν τα φτερά τους! Επίσης αποχαιρετίσαμε το συνάδερφο μας το Δημήτρη το Στρογγυλό , ιδιαίτερα αγαπητό στην τάξη εκπαιδευτικών και μαθητών που ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων τον τίμησε με αποχαιρετιστήριο δώρο !Ευχαριστούμε ιδιαίτερα   την κ. Φανή Μπισκανάκη , Διευθύντρια της ΔΔΕ Πρέβεζας γιατί μας τίμησε με την παρουσία της σήμερα , συνεχάρη τους μαθητές και απηύθυνε χαιρετισμό στον συνάδερφο που αφυπηρετεί μετά από  40  χρόνια προσφοράς στο Δημόσιο Σχολείο ! Ευχαριστούμε τις κυρίες του Συλλόγου Γονέων , κ. Τσιτσώνη και κ. Δρόσου , για την επιμέλεια των δώρων για τους μαθητές της Τρίτης Τάξης και τα κεράσματα που ακολούθησαν . καλή επιτυχία στις εξετάσεις  και  συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά , στους υπόλοιπους εκπαιδευτικούς που πλαισίωσαν τις παιδαγωγικές ομάδες και στον Υπόλοιπο Σύλλογο Διδασκόντων του σχολείου !!!