ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗ ΔΩΡΕΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 4ου Γυμνασίου Πρέβεζας ευχαριστεί θερμά και συγχαίρει δύο μητέρες, μέλη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων για τη δωρεά χρηματικών ποσών για την αγορά  τεχνολογικού εξοπλισμού. Πιο συγκεκριμένα , ευχαριστούμε την κ. Ε.Γ. για την δωρεά σημαντικού χρηματικού ποσού που συνέβαλε στην αγορά ενός υπερσύγχρονου , έγχρωμου Φωτοτυπικού μηχανήματος και την κ. Κική Τσιπουρίδου- Βασιλαποστόλη  για την αγορά ενός σετ ρομποτικής. Ιδιαίτερες ευχαριστίες επίσης στη σχολική Επιτροπή του Δήμου Πρέβεζας , τον Πρόεδρο , κ. Χαράλαμπο Κακιούζη και όλα τα μέλη της που πάντα στηρίζουν τα αιτήματα μας.

Επίσης  συγχαίρουμε και ευχαριστούμε θερμά  τον Οργανισμό Scico  που προέβη στη δωρεά ενός 3/D εκτυπωτή για το περιβαλλοντικό Πρόγραμμα κυκλικής οικονομίας που εκπονείται από τη συνάδερφο εκπαιδευτικό, κ. Αγγελική Ευαγγέλου  και ομάδα μαθητών της Γ΄’ Τάξης καθώς και τον  κ. Ιωσήφ Τσιμπούκη που μας βοήθησε στην συναρμολόγησή  του.

Ο εκτυπωτής έρχεται να συμπληρώσει τον τεχνολογικό εξοπλισμό μας που πρόσφατα στελεχώθηκε με 9 νέα διαδραστικά συστήματα και 25  επιπλέον νέα σετ Ρομποτικής .  ‘Όλα αυτά ενδυναμώνουν σημαντικά την τεχνολογική αρτιότητα του σχολείου και θα δώσουν τη δυνατότητα στους μαθητές  μας να προετοιμαστούν και να εκπαιδευθούν ανάλογα για να αντιμετωπίσουν τις προκλήσεις του μέλλοντος.