Erasmus+ 2019-2021 ‘Eco-Herit@ge Matters’

4ο Γυμνάσιο Πρέβεζας νέα ευρωπαϊκή συνεργασία Erasmus + αρχίζει με θέμα Eco- Herit@ge Matters για τα 2 επόμενα χρόνια ( 2019- 2021) σε συνεργασία με άλλα 5 σχολεία από την Πορτογαλία, την Ιταλία, τη Ρουμανία και την Κροατία !Μαθητές και εκπαιδευτικοί θα ασχοληθούν με θέματα οικολογικού ενδιαφέροντος, την προστασία του περιβάλλοντος σε συνάρτηση με τις ανάγκες των τοπικών κοινωνιών και αναπτύσσοντας ψηφιακά εργαλεία και εφαρμογές που θα δημιουργήσουν εργαζόμενοι σε διακρατικές ομάδες !!!

A new Erasmus+ adventure begins with our new project Eco Herit@ge Matters in cooperation with 5 schools from Portugal , Italy , Romania and Croatia .Working on the protection of environment in the direction of Creating an eco -consciousness with digital tools and applications that they will produce in cooperation with local societies !!!Cheers dear partners looking forward to starting the work with you !!!!

Η πρώτη μας βίντεο- παρουσίαση θέματος – σχολείων – χωρών