Έναρξη Σχολικής χρονιάς 2022-2023 – Αγιασμός

1ο κουδούνι σήμερα και επίσημη έναρξη της σχολικής μας χρονιάς με τον καθιερωμένο αγιασμό για τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς του 4ου Γυμνασίου Πρέβεζας . Στο σχολείο μας είχαμε τη χαρά και την τιμή να τελεστεί από το Σεβασμιότατο Μητροπολίτη Νικοπόλεως και Πρεβέζης , κ.κ. Χρυσόστομο   που χαιρέτησε τους μαθητές μας με το βαθυστόχαστο και μεστό λόγο του για πρόοδο και ευημερία . Στην τελετή του αγιασμού μας τίμησαν επίσης με την παρουσία τους ο Δήμαρχος Πρέβεζας , κ. Νίκος Γεωργάκος και η νέα Διευθύντρια Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης , κ Φανή Μπισκανάκη . Και οι δύο με τη σειρά τους ευχήθηκαν με τη σειρά τους στους μαθητές μια υγιή και δημιουργική σχολική χρονιά μετά και από  την τρίχρονη περίοδο πανδημίας που βιώσαμε , οπότε φαίνεται ότι καλούμαστε να μπούμε σε μια νέα εποχή  αντιμετωπίζοντας τις όποιες προκλήσεις και αψηφώντας πειρασμούς και εμπόδια . Τους ευχαριστούμε όλους ιδιαίτερα για την παρουσία τους και τις ευχές τους , όπως ιδιαίτερα ευχαριστούμε και τους γονείς που παραβρέθηκαν σήμερα και μάλιστα των μαθητών που ξεκινούν την Πρώτη Γυμνασίου και καλούνται να ανοίξουν τα φτερά τους σε μια νέα βαθμίδα .

Καλή χρονιά από όλους εμάς , τη Διεύθυνση και το Σύλλογο διδασκόντων του σχολείου  μας για μια υγιή , δημιουργική χρονιά με σεβασμό , δύναμη και αισιοδοξία !!!