Εκδήλωση – Παρουσίαση του Προγράμματος Erasmus + – Ευχαριστίες

Το 4o Γυμνάσιο Πρέβεζας  οργάνωσε εκδήλωση του προγράμματος Erasmus + / Etwinning με τον τίτλο Eco- Herit@ge matters  στο φιλόξενο χώρο Διαδραστικής ερμηνείας για τον Αμβρακικό Κόλπο , δίπλα στα νερά του κόλπου , το Σάββατο 8 Οκτωβρίου .

Μια όμορφη βραδιά που μοιραστήκαμε στιγμές από την τριετή διαδρομή μας με τους εταίρους και φίλους μας , από το Agrupamento de Escolas Dr. Manuel Gomes de Almeida – PORTUGAL, το Agrupamento de Escolas de Ovar Sul Rua Irmãos Oliveira Lopes- PORTUGAL, το Colegiul National Petru Rares  Beclean – ROMANIA , I.C. “F. P. Polizzano” Gangi”  ITALY , το Osnovna škola “Retfala- Osijek – CROATIA . Στιγμές και δράσεις που μοιραστήκαμε με τους γονείς , συμπαραστάτες μας σε αυτή τη διαδρομή , φορείς και τους ανθρώπους τους  που συμπορευθήκαμε ,  το Στράτο το Φλούδα , τον Πέτρο τον Καραγεώργο και τη Σταυρούλα την Καραββά από  την Μονάδα Διαχείρισης Κοιλάδας Αχελώου -Αμβρακικού Κόλπου , τον Βαγγέλη τον Παυλίδη και τη Γεωργία την Πεταρούδα από την Εφορεία Αρχαιοτήτων Πρέβεζας, συναδέλφους και φίλους. Μας τίμησαν με την παρουσία τους και τους ευχαριστούμε ιδιαίτερα , ο Βουλευτής του Σύριζα , κ. Κων/νος Μπάρκας, η εκπρόσωπος του Αντιπεριφειάρχη Ν. Πρέβεζας κ. Ιωάννου , ο Αντιδήμαρχος κ. Γρηγόριος Κουμπής , ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου και πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής κ. Λεωνίδας Αργυρός, ο αρχηγός της παράταξης ‘Ανάπτυξη Τώρα’ ,κ. Νίτσας , ο Δημοτικός Σύμβουλος της παράταξης ‘ Στροφή στο μέλλον’ , κ. Ανωγιάτης , η Διευθύντρια Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Πρέβεζας κ. Φανή Μπισκανάκη και η Αντιπρόεδρος του Επιμελητηρίου Πρέβεζας , κ Αγγελική Κωνσταντινίδη . Απονεμήθηκαν επίσης οι ετικέτες ποιότητας στους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς για τα 2 eTwinning έργα που υλοποιήθηκαν  κατά τη σχολική χρονιά 2021-22 και οι έπαινοι συμμετοχής για τη Γαλλοφωνία 2022.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ

Με την ολοκλήρωση των εργασιών  του προγράμματος θα θέλαμε ιδιαίτερα να ευχαριστήσουμε ανθρώπους και φορείς που μας υποστήριξαν

• Την Ιερά Μητρόπολη Πρέβεζας και  ιδιαίτερα τον Μητροπολίτη κ. κ. Χρυσόστομο
  • την Περιφερειακή Ενότητα Πρέβεζας και  τον Αντιπεριφερειάρχη κ.  Στράτο Ιωάννου
  • το Δήμο Πρέβεζας , το Δήμαρχο κύριο Νίκο Γεωργάκο ,  τον Πρόεδρο Δημοτικού συμβουλίου κ.  Αργυρό,  τον Αντιδήμαρχο τεχνικών έργων, κ. Ακρίβη  και την κ. Σέβη Κονταξή .
  • το ΚΤΕΛ Πρέβεζας και τον πρόεδρο του Κωνσταντίνο Παππά
  • το Επιμελητήριο Πρέβεζας και τον πρόεδρο του, κ Γιάννη Μπούρη και την αντιπρόεδρο , κ. Αγγελική Κωνσταντινίδη