Απονομή Ευρωπαϊκών Ετικετών Ποιότητας στην Παιδαγωγική Ομάδα Etwinning/Erasmus+ του 4ου Γυμνασίου Πρέβεζας

Απονομή Ευρωπαϊκών Ετικετών Ποιότητας σχολ. έτους 2022-2023 στην Παιδαγωγική Ομάδα εκπαιδευτικών του 4ου Γυμνασίου Πρέβεζας για το Etwinning/Erasmus+ project Eco Herit@ge matters 2.0.

Η παιδαγωγική ομάδα του 4ου Γυμνασίου Πρέβεζας  υλοπoίησε δραστηριότητες στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού ECO –Herit@ge matters- Erasmus +/ eTwinning-( 150 μαθητές, 50 εκπαιδευτικοί, 6 συνεργαζόμενα σχολεία από την Πορτογαλία , την Ιταλία , τη Ρουμανία , την Κροατία και την Ελλάδα). Στόχος η περιβαλλοντική ευαισθητοποίηση μέσω  της υιοθέτησης περιοχών με ιδιαίτερη οικολογική αξία .

Οι Εκπαιδευτικοί του 4ου Γυμνασίου Πρέβεζας που συμμετείχαν στην παιδαγωγική ομάδα του έργου και τους απονεμε’ιθηκαν Ευρωπαϊκές Ετικέτες Ποιότητας είναι η κ. Βαρβάρα Ζαντραβέλη, διευθύντρια του Σχολείου μας, και οι εκπαιδευτικοί του Σχολείου μας κ. Γραμματική Γούλα, κ. Ευαγγέλου Αγγελική, κ. Βαγγέλη Θάλεια και κ. Χριστίνα Κακοσίμου.