ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Καλωσορίζουμε τους μαθητές στο σχολείο μας και ιδιαίτερα τους μαθητές της Α΄ τάξης και ευχόμαστε καλή  σχολική χρονιά!
Για την προσέλευσή τους στο χώρο του σχολείου τη Δευτέρα 13/09/2021 και την τέλεση του καθιερωμένου αγιασμού, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα εξής:

α) ώρα προσέλευσης: 8.30 π.μ. και τέλεση αγιασμού 9.00
β) απαραίτητη προσκόμιση είτε βεβαίωσης εμβολιασμού ή νόσησης είτε αυτοδιαγνωστικού self-test Covid-19, που έχει διεξαχθεί έως του προηγούμενου 24ώρου (από Κυριακή 12/09/2021 μέχρι Δευτέρα πρωί).

Αν οι γονείς θέλουν να προσέλθουν στο χώρο του σχολείου υποχρεούνται να φέρουν πιστοποιητικό εμβολιασμού ή νόσησης ή δήλωση αποτελέσματος αρνητικού αυτοδιαγνωστικού τεστ.
Οι μαθητές υποχρεούνται να προσέλθουν και να κινούνται στο χώρο του σχολείου με μάσκα προστασίας.
Μετά τον καθιερωμένο αγιασμό θα διαμοιραστούν τα βιβλία για όλες τις τάξεις και θα δοθούν οδηγίες για την επόμενη μέρα.

Η Διευθύντρια και ο σύλλογος Διδασκόντων του 4ου Γυμνάσιου Πρέβεζας