5η ημέρα -Τελική ημέρα της εβδομάδας Erasmus + Eco Hert@ge matters

Ημέρα 5η :Τελική ημέρα της εβδομάδας Erasmus + Eco Hert@ge matters με καλλιτεχνικά εργαστήρια κ.α. στο χώρο του σχολείου, αξιοποιώντας τις εμπειρίες και τις εικόνες από τον οικολογικού πλούτου του Αμβρακικού Κόλπου. Ιδιαίτερη τιμή η παρουσία της κ. Chaïdo Natsi .συντονίστριας εκπαιδευτικού έργου Καθηγητών Γαλλικής και παιδαγωγικά υπεύθυνης για το σχολείο μας που παρακολούθησε τις εργασίες και τα εργαστήρια και είχε μια εποικοδομητική συνάντηση και συζήτηση με τους συναδέρφους από τα εταιρικά σχολεία! Σημαντική η παρουσία των γονέων που συνέδραμαν παρέχοντας μπουφέ στους φιλοξενουμένους! Τελική λήξης με ανταλλαγή δώρων και εντυπώσεων και ένα αποχαιρετιστήριο γεύμα με μουσική και χορό .Δύσκολος ο αποχαιρετισμούς με δάκρυα αλλά ανανεώσαμε το ραντεβού μας μέχρι την επόμενη κινητικότητα στο Gangi της Σικελίας !Ευχαριστούμε όλους τους εκπαιδευτικούς της Παιδαγωγικής ομάδας του σχολείου., τους γονείς ,τους υπέροχους μαθητές μας, τις τοπικές αρχές, την Εφορία Αρχαιοτήτων ,το Φορέα Διαχείρισης Αμβρακικού και όλους τους συμμετέχοντες!!!Final day of the week Erasmus + Eco Hert @ ge matters with art workshops etc. at the school, making the most of the experiences and images from the ecological wealth of the Amvrakikos Gulf. A special honor was the presence of Mrs. Chaïdo Coordinator of French Teachers and pedagogically responsible for our school who attended the work and workshops and had a constructive meeting and discussion with colleagues from corporate schools! The presence of parents who assisted by providing a buffet to guests was also important .Saying goodbye was very difficult but we are looking forward to our next mobility to Gangi ,Italy!!!Thank you all for being so wonderful!!!Thank you to my team ,the Local authorities, parents , Chaido, all teachers and pupils!!!