«4G Live»EUROPEAN SCHOOL RADIO -Το πρώτο μαθητικό ραδιόφωνο.

Πολιτιστικό πρόγραμμα

Συντονιστής εκπαιδευτικός: Κουλιάτσης Χρήστος(ΠΕ02)

Συμμετέχοντες εκπαιδευτικοί:

Βαρβάρα Ζαντραβέλη(ΠΕ06),

Θάλεια Βαγγέλη(ΠΕ79.1)

Μαθητές : Κοβατσάι Γιονίλντα, Κοβατσάι Ιωάννα, Κοντογιάννη Χαρίκλεια, Μαρούλης Νικόλαος, Μάστορας Ελευθέριος, Μενάι Ειρήνη, Μιμής Μάξιμος, Μιχάλη-Κολιού Ευαγγελία, Μπαλαδήμα Ευτυχία, Μπάλλα Ελένη, Μπανιώτου Δανάη, Μπειντάρη Αικατερίνη, Νάσιου Αργυρώ, Παπαγεωργίου Ιωάννα, Παπαγεωργίου Μαριτίνα, Παπασταύρου Δήμητρα, Τσαχάνι Ρίγκερς.

Οι μαθητές δημιούργησαν τραγούδι και συμμετείχαν στο ραδιοφωνικό σχολικό διαγωνισμό European school radio.

Η αφίσα που δημιούργησαν οι μαθητές και περιλαμβάνει το τραγούδι με το οποίο συμμετείχαν στο σχολικό διαγωνισμό European School Radio ¨Καν’ το ν’ ακουστεί 2022″ με θέμα “Ταξιδεύοντας”.

Η αφίσα-λογότυπο που συνόδευε το τραγούδι:

Το βίντεο που δημιούργησαν οι μαθητές για τη συμμετοχή τους στο διαγωνισμό τραγουδιού θα το βρείτε εδώ:

• Επίσκεψη στη Δημοτική Ραδιοφωνία Ιωαννίνων και γνωριμία με τη διαδικασία παραγωγής ραδιοφωνικών προγραμμάτων.

·     Το μουσικό κομμάτι ήταν στην κατάταξη του 25% των συμμετοχών με υψηλή βαθμολογία και κατέκτησε την 10η θέση στο διαγωνισμό!!!

Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες που συμμετείχαν και συνεισφέρανε με τη δουλειά τους στις παραπάνω πρωτότυπες δημιουργίες, με την υπενθύμιση ότι δε σταματάμε εδώ. Μόλις ξεκινήσαμε…