Ευρωπαϊκό συνέδριο European conference “Schools go green and digital” στη Βόννη

Ευρωπαϊκό συνέδριο European conference “Schools go green and digital” – and Erasmus+ supports teaching excellence  3-5 Μαΐου στη Βόννη της Γερμανίας! Είμαστε εκεί με άλλους 200 συνάδελφους από 26 διαφορετικές χώρες! Εξαιρετικές παρουσιάσεις,  εισηγήσεις,  εργαστήρια. Κεντρικός ομιλητής ο Michael Teuch από την Κεντρική Ευρωπαϊκή Επιτροπή. Εξαιρετική διοργάνωση από το Γερμανική Εθνική Υπηρεσία που υποστηρίζει το Erasmus ÷  και το etwinning. Είχα την ευκαιρία να συναντήσω φίλους και  συνεργάτες αλλά και να διευρύνω το δίκτυο των επαφών για μελλοντικές συνεργασίες!Επίσης είχα την ευκαιρία να παρουσιάσω στα parallel sessions το πρόγραμμα Erasmus + Eco Herit@ge matters που το 4ο Γυμνάσιο ολοκλήρωσε το Νοέμβριο του 2022 ως καλή πρακτική!!@TCA Germany Bonne, 3-5 of May 2023 .