Μουσική και κινηματογράφος

ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ

Β. Πολιτιστικό Πρόγραμμα : Μουσική και Κινηματογράφος

Ένα project που υλοποιήθηκε στο μάθημα της Μουσικής με το συντονισμό της αεικίνητης συναδέλφου Θάλειας Βαγγέλη όλοι οι μαθητές του σχολείου ασχολήθηκαν με soundtrack από τις αγαπημένες τους ταινίες και τις παρουσιάζουν αφού δούλεψαν τον ήχο με ψηφιακά εργαλεία και με τελικά προϊόντα τα podcasts που ευελπιστούμε να φιλοξενηθούν και από το European school Radio. Επίσης ασχολήθηκαν και κατασκεύασαν είδη μουσικών οργάνων που κοσμούν έκθεση στο χώρο του Σχολείου!!!

Μπορείτε να δείτε όλες τις εργασίες , τις ταινίες και τα soundtrack , που οι μαθητές προτείνουν , ψήφισαν και ανέδειξαν τις πιο αγαπημένες …στο ακόλουθο ηλεκτρονικό βιβλίο:

ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΟΜΑΔΑ : Θ . Βαγγέλη – Γ. Γούλα -Α. Ευαγγέλου με Α’, Β’, Γ’