4ο Γυμνάσιο Πρέβεζας

Πρόγραμμα E-twinning OUT OF THE BOX

2o Φεστιβάλ Φωτογραφίας και βίντεο από την Ε.Φ.Ε Πρέβεζας : 23 Ιουνίου -2 Ιουλίου .

Το 4ο Γυμνάσιο Πρέβεζας συμμετέχει με τα βίντεο που δημιούργησαν οι μαθητές του στο πλαίσιο

του etwinning project : 'Out of the box' .

To φεστιβάλ περιλαμβάνει   πολιτιστικά δρώμενα και προβολές με καταξιωμένους καλλιτέχνες .
Μέρος του προγράμματος : ΤΕΤΑΡΤΗ 28/6/2017
Πολιτιστικό Κέντρο Δ. Πρέβεζας (πρώην Όαση), Περδικάρη 6

4ο Γυμνάσιο Πρέβεζας
1) eTwinning έργο:
OUT OF THE BOX
α. «The magic twist», δημιουργήθηκε από την ομάδα: ?The Artists? Characters given by:

The Artists. Ονόματα μαθητριών : Χριστίνα Κωλέτση , Δάφνη Παπαγεωργίου, Σμαράγδα Ζήκα.

The story was written by: The Unbeatables (Portugal)
β. «The magic Shoe? δημιουργήθηκε από την ομάδα: ?United Girls? Characters given by: the United Girls.

Ονόματα μαθητριών : Αντωνίου Παναγιώτα, Βαραδά Ερμιόνη, Ευθυμίου Νόρα. The story was written by: ?

The fighters? (Portugal)
γ. Rainbow?. Characters given by: the Fluffy Unicorns. Ονόματα μαθητών: Σταυρούλα Τσεγγελίδη ,

Έλενα Τσιτσέ, Γωγώ Μπεϊντάρη ,

Μάριος Κώτσης. The story was written by: Los Gumersindos (Spain)
δ. «The story of heroes». Characters given by: Third Power: Αγνή Φίτσα, Δήμητρα Τάκη, Σοφία Παπουτσή.

The story was written by ?Four people in the Space?-(Ιταλία)
ε. «Game of Thrones». Characters given by: Du- Qu Kappa ?

Ονόματα μαθητών: Γιώργος Καββαδάς, Ιωσήφ Πιστιόλας, Χάρης Λογοθέτης.

The story written by: Mine Craft- Builders (Croatia)

19429704 509070292758315 398589552376159222 n

2o Φεστιβάλ Βίντεο και Φωτό στην πόλη μας . Τιμή μας που συμμετείχαμε ως 4ο Γυμνάσιο Πρέβεζας με

την υπέροχη μαθητική ομάδα του 'OUT OF THE BOX "eTwinning project .

Τα βιντεάκια των μαθητών μας προβλήθηκαν απόψε στο Πολιτιστικό Κέντρο του Δήμου Πρέβεζας

και χειροκροτήθηκε η προσπάθεια της δημιουργικότητας και της αυτένεργειας των μικρων δημιουργών .

Ευχαριστούμε την ΕΦΕ που μας έδωσε αυτή την ευκαιρία και τους εταίρους εκπαιδευτικούς

Marisa Rocha, Marisa Badini, Vane Cabar Varo, Marko Brajkovi?,

Χριστινα Κακοσίμου καθώς και όλους τους συμμετέχοντες μαθητές από τα πέντε Ευρωπαικά σχολεία

( Ιταλία, Πορτογαλία, Κροατία, Ισπανία, Ελλάδα) που συμμετείχαν και συνέβαλαν σε ένα άρτιο αποτέλεσμα .

Καλό καλοκαίρι!!!

IMG 4832p  IMG 4837p